Kocaeli`nde Mesleki Yeterlilik Belgeleri Törenle Dağıtıldı

19.09.2017
3,693

Geçtiğimiz ay Kocaeli'nde TOBB MEYBEM tarafından düzenlenen Makine Bakımcı, Metal Sac İşlemeci ve Çelik Kaynakçısı mesleki yeterlilik sınavlarından başarılı olan adaylara mesleki yeterlilik belgeleri törenle verildi.

Kocaeli Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen sertifika törenine Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, KSO Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy, Genel Sekreter Memet Turabi, Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanı Ayşegül Alev Aydın, Uzman Yardımcısı Ahmet Turan Yıldırım ve TOBB MEYBEM A.Ş.temsilcisi Yasemin Sezer ve Kocaeli Sanayi Odası üyeleri katıldı.

Törende söz alan KSO Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy, “İş kazaların önüne geçmek için böyle bir program gerçekleştirdik. KSO olarak mesleki yeterlilik ile ilgili ara yüz olma gayreti içinde olduk. 2016 yılından bu yana TOBB MEYBEM öncülüğü ile çalışanlara yönelik 333 kişiye sertifikalarını teslim ettik. Hepinize katılımınız için teşekkür ederim” dedi.

Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, “Bir ülkenin kalkınması o ülkenin fertlerinin eğitimi ve kafiyeli birer kişi idareci ve yönetici alacağı eğitimler ile mümkündür. O kalite ne kadar yükselirse o kadar kalkınma olur. Görülen, işlerde tehlikeli kazaları çok olan bir takım mesleklerde o meslek mensuplarının eğitimi ile bu kazalar aza indirilmektedir. Hem ülkeye hem ekonomiye büyük katkı sağlamaktadır. Devletimizin bu zorunluluğu görerek mecburi bir takım eğitimlerden geçmek zorunda olduğu meslek grupları vardır. Bu sertifikaları arar hale gelmesi bu işin ne kadar ciddi ele alındığını göstermektedir. İşverenler de bu işi ciddiye alıp bu sertifikaları istemeleri ile bu sonuca varacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Mesleki Yeterlilik sistemi ve sınavlar ile ilgili bilgi verilerek, başarılı olan adaylara mesleki yeterlilik belgeleri takdim edildi.