Çanakkale`de Mesleki Yeterlilik Sınavlarına İlgi Artarak Devam Ediyor

20.04.2017
2,801

TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri tarafından Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen Mesleki Yeterlilik sınavları, farklı meslek dallarında toplam 168 adayın katılımıyla gerçekleştirildi.

Çanakkale ve Çan’da düzenlenen Çelik Kaynakçısı Seviye 3 sınavlarının ardından, ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen sınavlara; Ahşap Kalıpçı, Duvarcı, Seramik Karo Kaplamacısı ve İnşaat İşçisi meslek dalları için başvuru yapan adaylar katıldı. 

“İNŞAAT SEKTÖRÜNDE MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARINI TİCARET VE SANAYİ ODASI KONGRE FUAR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sema Sandal konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çanakkale ili genelinde Mesleki Yeterlilik sınavları için Odamızın her türlü imkânını seferber ediyoruz. ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde inşaat sektörü kapsamındaki mesleklere yönelik Mesleki Yeterlilik sınavları için uygun alanlar oluşturduk. Odamızın otopark alanın bir bölümünü; Ahşap Kalıp, Duvarcı, Betonarme Demircisi, Sıvacı, Isı Yalıtım ve Isı Yalıtımcısı ile Seramik Karo Kaplamacısı mesleklerine yönelik uygulama sınavlarının yapabileceği standarda getirdik. Önümüzdeki dönem zorunlu hale gelen 48 meslek dalına yakın bir dönemde birçok yeni meslek dalı eklenmeye başlayacak. Odamız, yeni eklenecek meslek dallarına yönelik olarak şimdiden gerekli adımları atarak yaparak altyapı çalışmaları yapıyor. Nisan ayı içerisinde TOBB MEYBEM tarafından gerçekleştirilen sınavlarla birlikte, bir yıl içerisinde Çanakkale’de 500’ün üzerinde kişiye Mesleki Yeterlilik sınavları gerçekleştirdik. Sınavlara tüm ilçelerimizden büyük ilgi var. Başvuru sayısı ve sınav alanı uygunluk kriterlerini sağlayan firmalarımız için ilçelerde sınav açabiliyoruz” dedi.