Fethiye`de “Mesleki Yeterlilik Sınavları” yoğun katılımla devam ediyor.

02.09.2016
3,205

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraklerinden MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş tarafından Muğla'nın Fethiye ilçesinde, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Ahşap Kalıpçı, Duvarcı, Sıvacı meslekleri için Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları gerçekleştirildi.
Mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme hizmetleri kapsamında belge alma zorunluluğu bulunan meslekler içerisinde yer alan Ahşap Kalıpçı (Seviye 3), Sıvacı (Seviye 3), Duvarcı (Seviye 3),  sınavları Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Mustafa Kemal Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Sınavlar Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası vasıtasıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin kuruluşu olan yetkili belgelendirme kuruluşu MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. tarafından yapıldı. Sınav değerlendiricileri eşliğinde yapılan sınavlar yazılı, mülakat ve uygulamalı olmak üzere 3 etapta gerçekleştirildi.
Sınavların tüm bölümlerinde başarılı olan adaylara, ilgili meslekte 'Mesleki Yeterlilik Belgesi' verilecek. Yine başarılı olan kişilerin ödediği ücretler yalnızca bir belge için İşsizlik Fonu'ndan adayların hesaplarına geri ödenecek. Başarılı olamayan adaylar, başarısız olduğu bölümün sınavına 2 kez daha girme hakkına sahiptir.