Aliağa`da kurulan sabit sınav merkezinde MYK mesleki yeterlilik sınavları düzenlendi

08.02.2019
769

TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş, Aliağa Ticaret Odası ve HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan sınav alanı işbirliği protokolü çerçevesinde, Makine Bakımcı Seviye 3 ve Seviye 4 ve Çelik Kaynakçısı Seviye 3 mesleki yeterlilik sınavları gerçekleştirildi.

HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan sınav öncesi düzenlenen törene, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan ve HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bilgehan Kurtcebe katılım gösterdi. 

İmzalanan protokol kapsamında, Aliağa'da 41 meslek dalında yapılacak MYK mesleki yeterlilik sınavları herhangi başka bir yere gidilmesine gerek kalmadan Aliağa HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi imkanlarıyla yapılacak.

Sınav alanını ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde gören ve adaylara başarılar dileyen ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “Aliağa Ticaret Odası olarak eğitim ve belgelendirme hizmetleriyle ilgili faaliyetlerimizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Mesleki Yeterlilik belgelendirmesi zorunlu tutulan mesleklerde yapılan düzenleme ile belgesiz çalışmak mümkün değil. TOBB MEYBEM ile yaptığımız çalışmalarla İzmir’de en çok sınav ve belgelendirme yapılan ilçe odalarından biriyiz. Yeni talepler de gelmeye devam ediyor. ALTO olarak 2016 Mayıs ayından bugüne kadar aracılık ettiğimiz sınavlar başarıyla tamamlandı ve sınavı geçenler belgelerini aldı. Oda olarak üye firmalarımızın çalışanları ve ilçedeki belge almak isteyen vatandaşlarımızın mesleki yeterlilik belgesi alması için ALTO olarak her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bu kapsamda yaptığımız protokolle mesleki yeterlilik ve belgelendirme sınavlarımızı HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştireceğiz. Yani MYK sınavlarını herhangi başka bir yere ya da fabrikaya gitmeye gerek kalmadan Aliağa’da Aliağa’nın imkanlarıyla yapacağız. Bu durum sektör ve okul işbirliği açısından da çok önemli bir gelişme. Bu işbirliğinin örnek teşkil edeceğini düşünüyorum” dedi.