TOBB MEYBEM, İkinci El Araç Alım Satımı Konusunda Mesleki Yeterlilik Hizmetlerine Başladı

06.08.2018
1,388

TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş, hizmet kapsamını genişleterek, ikinci el araç alım satımı yapan kişiler için mesleki yeterlilik hizmetine başladı.

İkinci el araç alım satım yapan firma sahipleri ve satış müdürleri için “Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5” ve satış personeli için “Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4” mesleki yeterlilik ve belgelendirme hizmeti 3 Ağustos 2018 itibariyle tüm Türkiye’de TOBB MEYBEM tarafından Oda ve Borsalar aracılığıyla verilecek.

Bu kapsamda ilk sınav, Polatlı Ticaret Odası işbirliğinde Polatlı’da gerçekleştirildi. Yazılı ve uygulamalı olarak gerçekleştirilen sınava, Polatlı Ticaret Odası üyesi galeri sahipleri ve çalışanları katıldı.

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, katılımcıları yalnız bırakmayarak, bir açıklama yaptı. Sakarya: “Polatlı Ticaret Odası yine bir ilke imza atarak Motorlu Kara Taşıtları alanındaki mesleki yeterlilik sınavını üyelerimizin ayağına kadar getirdi. İç Anadolu bölgesinde en çok sınav açan oda olmanın gururunun yanı sıra, TOBB iştiraki olan TOBB MEYBEM A.Ş. aracılığıyla Türkiye’de ilk galericilik sınavı açtık. Bugün 10 kişiyle başlattığımız sınavı hafta içinde 60 kişiyle devam ettireceğiz. Bizleri ilk sınavda yalnız bırakmayan MEYBEM A.Ş. Genel Müdürü Saygın Beye, sınavı işyerinde gerçekleştirdiğimiz Armağan Oto yetkilileri Hamit İnce ve Hüseyin İnce beylere, son olarak da odamız personeline teşekkürlerimi borç bilirim. Ticaret Odası yeniliklere öncü olmaya bundan sonrada devam edecektir. Sınavlarımız ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile hali hazırda ikinci el araç satımı yapanlar ve bundan sonra sektörde çalışacak veya işyeri açacak kişiler için mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilmişti.