TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu tarafından Kocaeli`ndeki Firmalara Plaketleri Takdim Edildi

23.03.2018
2,781

Kocaeli Sanayi Odası’nın meclis toplantısına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Mesleki Yeterlilik Belgesi'nin önemine dikkat çekti. Hisarcıklıoğlu, "Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerdeki 81 Meslekte zorunlu durumda. Her bir çalışan için 627 Türk lirası para cezası sözkonusu. Sınav ve belge masrafının 2020’ye kadar tamamı devletten.  TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM), 2016 – 2018 arasında; 68 ilde 24 bin kişiye sınav ve sonrasında belge imkanı sağladı. Kocaeli Sanayi Odamız da aktif bir şekilde çalışıyor. Bu alanda üyelerine 505 belge aldırdı.” dedi.

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu başkanlığındaki toplantıya, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TOBB Başkan Yardımcısı ve EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı ve Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeleri katıldı

Meclis Toplantısı sonunda çalışanlarına en çok mesleki yeterlilik belgesi aldıran firmalar; Tekfen İmalat ve Mühendislik A.Ş ve Enpay Endüstriyel Pazarlama ve Yatırım A.Ş'ye plaketleri takdim edildi.

Ayrıca 2018 döneminde çalışanlarına mesleki yeterlilik belgesi aldıran firma temsilcileri ve adaylara mesleki yeterlilik belgeleri takdim edildi; Akplas Plastik Kalıp San. ve Tic. A.Ş, Başolsan Makine San. ve Tic. Ltd., Arceolor Mittal RZK Çelik San. ve Tic. AŞ, Kartal Bombe Üniteleri San. ve Tic. A.Ş, Ulusoy Kağıt A.Ş ve AYBEG Mühendislik Makine Ltd.